Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  23:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuuli Pippuri  2005    319          35.42   
  Cetus Espoo                   
Kira Lindroos  2005    299          36.20   
  Cetus Espoo                   
Milla Strandberg  2005    263          37.78   
  Vanders                   
Heta Hakkarainen  2005    241          38.89   
  Keravan Uimarit                   
Alma Hörkkö  2005    219          40.12   
  Vanders                   
Hanna Martola  2005    219          40.13   
  Cetus Espoo                   
Maija Hinkkala  2005    207          40.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
Nelli Lehmijoki  2005    205          41.00   
  Nokian Pyry                   
Essi Ahvenainen  2005    204          41.11   
  Vanders                   
10  Vilja Saarinen  2005    197          41.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Susanna Ryynänen  2006    197          41.57   
  Simmis Wanda                   
12  Annaliina Mänttäri  2006    193          41.86   
  Cetus Espoo                   
13  Malin Lindblom  2006    187          42.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
14  Venla Varvikko  2005    164          44.22   
  Cetus Espoo                   
15  Enni Tammilehto  2006    155          45.01   
  Vanders                   
16  Lada Belozjorova  2006    143          46.23   
  Stadin Delfiinit                   
17  Rilla Backman  2006    137          46.94   
  Lahden Uimaseura                   
18  Essi Pyykkö  2006    134          47.24   
  Salon Uimarit                   
19  Daniela Sohlman  2005    134          47.31   
  Vanders                   
20  Oona Sarlin  2006    129          47.88   
  Vanders                   
21  Emma Veide  2005    125          48.34   
  Riihimäen Uimaseura                   
22  Iina Vänttinen  2006    103          51.55   
  Vanders                   
23  Nella Kallinen  2005    102          51.66   
  Vanders                   
Ella Trebs  2005              DNS   
  Simmis Wanda                   
Wilma Sundt  2006              DNF   
  Cetus Espoo                   
Helmi Käkelä  2006              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Iina Rissanen  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Laura Punkkinen  2005              DSQ   
  Voikkaan Viesti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tatiana Sukhareva  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Kärkkäinen  2003    542          29.68   
  Heinolan Isku                   
Ella Ekman  2003    513          30.23   
  Uinti Tampere                   
Ellen Antikainen  2003    464          31.27   
  Cetus Espoo                   
Eveliina Koivula  2003    431          32.03   
  Uinti Tampere                   
Vilhelmiina Leppänen  2003    386          33.23   
  Simmis Grani                   
Dina Sadojevic Jelacik  2004    382          33.35   
  Cetus Espoo                   
Jenna Pulkkinen  2004    380          33.41   
  Kouvolan Uimarit                   
Kanerva Kinnunen  2004    378          33.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Sandra Kalenius  2003    361          33.97   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Kaarin Rapinoja  2003    357          34.11   
  Cetus Espoo                   
11  Jutta Jauhiainen  2004    354          34.21   
  Cetus Espoo                   
12  Aino Paju  2003    354          34.22   
  Vanders                   
13  Aada Rissanen  2004    353          34.25   
  Vanders                   
14  Julie Nikkilä  2003    346          34.46   
  Vanders                   
15  Annukka Pihkamäki  2004    332          34.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Helmiina Toivonen  2004    331          34.98   
  Simmis Grani                   
17  Helmi Haverinen  2004    314          35.59   
  Cetus Espoo                   
18  Iina von Schrowe  2003    313          35.63   
  Cetus Espoo                   
19  Julia Peltola  2003    313          35.64   
  Cetus Espoo                   
20  Emmi Partanen  2003    307          35.86   
  Cetus Espoo                   
21  Lotta Hermonen  2004    302          36.06   
  Kouvolan Uimarit                   
22  Milja Mäkinen  2004    302          36.08   
  Kouvolan Uimarit                   
23  Ronja Hellberg  2003    300          36.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
24  Laura Nissi  2004    299          36.17   
  Vanders                   
25  Ella Pitkäkangas  2003    298          36.21   
  Vanders                   
26  Ronja Myllykallio  2003    290          36.54   
  Nokian Pyry                   
27  Ciara Wacklin  2004    281          36.94   
  Cetus Espoo                   
28  Alexandra Chaker  2004    273          37.29   
  Cetus Espoo                   
29  Aida Pasma  2003    273          37.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
30  Emily Cwirzen  2004    262          37.81   
  Cetus Espoo                   
31  Anastasia Kotova  2003    254          38.20   
  Vanders                   
32  Enni Silvennoinen  2003    250          38.42   
  Riihimäen Uimaseura                   
33  Julia Tuura  2004    248          38.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
34  Liina Virta  2004    248          38.53   
  Cetus Espoo                   
35  Nelly Plukka  2003    243          38.79   
  Cetus Espoo                   
35  Saana Tertsunen  2003    243          38.79   
  Riihimäen Uimaseura                   
37  Tiia Kilpeläinen  2003    240          38.91   
  Vanders                   
38  Anna-Maria Siivonen  2004    227          39.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
39  Sanni Salmi  2003    226          39.72   
  Nokian Pyry                   
40  Gloria Rajenko  2003    221          40.00   
  Stadin Delfiinit                   
41  Nea Grundström  2003    221          40.02   
  Cetus Espoo                   
42  Nanna Sinerkari  2004    217          40.27   
  Keravan Uimarit                   
43  Silja Eloranta  2004    212          40.56   
  Vanders                   
44  Ella Vilenius  2004    199          41.46   
  Vanders                   
45  Sade Lukkaroinen  2004    196          41.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
46  Alina Heitkova  2004    191          42.01   
  Stadin Delfiinit                   
47  Lotta Lahti  2003    183          42.62   
  Cetus Espoo                   
48  Milana Hiekkonen  2004    179          42.92   
  Stadin Delfiinit                   
49  Irem Bayoglu  2004    166          44.01   
  Stadin Delfiinit                   
50  Essi Loponen  2004    166          44.02   
  Vanders                   
51  Aino Soramies  2004    164          44.19   
  Voikkaan Viesti                   
52  Meri Kultaranta  2004    155          45.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
53  Peppi Siurola  2004    142          46.40   
  Vanders                   
54  Jasmine Errehani  2004    114          49.85   
  Vanders                   
55  Peppi Särkelä  2004    108          50.75   
  Simmis Wanda                   
56  Vilmiina Weckman  2004    95          52.92   
  Riihimäen Uimaseura                   
57  Helmiina Toivo  2003    94          53.10   
  Keravan Uimarit                   
Essi Salokorpi  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
Heidi Malinen  2003              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Milla-Lotta Tapanainen  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
Helmi Romppanen  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Maria Rintala  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Miia Niinimäki  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sofia Långström  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    544          29.65   
  Nokian Pyry                   
Camilla Tyven  2001    522          30.05   
  Nokian Pyry                   
Janna Appelberg  2001    511          30.27   
  Tuusulan Uimaseura                   
Emmi Saarela  2001    508          30.33   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Emma von Dickoff  2002    503          30.44   
  Uinti Tampere                   
Linda Simula  2001    496          30.57   
  ORCA Helsinki                   
Enni Lahtinen  2002    488          30.75   
  Uinti Tampere                   
Aada Pohjala  2001    486          30.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Jenni Moisio  2002    460          31.34   
  Nokian Pyry                   
10  Sara Virtanen  2002    452          31.54   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Sofia Nieminen  2002    451          31.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Nea Winqvist  2002    448          31.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
13  Jenny Nieminen  2001    447          31.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Hilla Nieminen  2001    445          31.69   
  Uinti Tampere                   
15  Säde Lahtinen  2001    445          31.71   
  Keravan Uimarit                   
16  Ciia Korkeamäki  2001    441          31.79   
  Vanders                   
17  Elina Palojärvi  2002    436          31.91   
  Uinti Tampere                   
18  Liia Louhikoski  2001    436          31.92   
  Vanders                   
19  Emma Kajanto  2002    434          31.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Anni Aro  2001    431          32.04   
  Nokian Pyry                   
21  Anni Matikainen  2001    416          32.42   
  Nokian Pyry                   
22  Anna Rantanen  2001    415          32.44   
  Uinti Tampere                   
23  Mette Konttila  2001    409          32.60   
  Octopus Lohja                   
24  Ida Grundström  2002    404          32.74   
  Vanders                   
25  Wenla Laaksonen  2001    396          32.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
26  Kaisa Siukonen  2001    396          32.96   
  Uinti Tampere                   
27  Riia Hiltunen  2002    393          33.03   
  Riihimäen Uimaseura                   
28  Elisabeth Marie Salm  2002    382          33.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
29  Meri Karttunen  2002    380          33.42   
  Vanders                   
30  Noona Rantanen  2002    372          33.65   
  Vanders                   
31  Anna Ketola  2001    371          33.67   
  HTU Stadi                   
32  Vilja Laaksonen  2002    367          33.81   
  Järvenpään Uintiklubi                   
33  Mikaela Jokela  2002    365          33.87   
  Tuusulan Uimaseura                   
34  Matilda Laurila  2001    363          33.93   
  Someron Esa                   
35  Merili Kallas  2001    359          34.05   
  Nurmijärven Uinti                   
36  Oona Saarikko  2001    358          34.07   
  Salon Uimarit                   
37  Hilla Mäkivuokko  2001    355          34.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
38  Sini Hirvonen  2001    351          34.32   
  Cetus Espoo                   
39  Martta Kitinoja  2001    346          34.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
40  Nikita Ravalt  2002    344          34.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
41  Johanna Luukkonen  2001    334          34.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
42  Fanny Talonpoika  2001    328          35.09   
  Simmis Wanda                   
43  Oona Malinen  2001    322          35.29   
  Octopus Lohja                   
44  Viivi Paasonen  2002    322          35.30   
  Punkaharjun Urheilijat                   
45  Ada Saarikko  2002    318          35.45   
  Salon Uimarit                   
46  Ellen Strandberg  2002    310          35.75   
  Vanders                   
47  Jenna Kilpeläinen  2001    298          36.24   
  Vanders                   
48  Lilja Pakaslahti  2002    269          37.49   
  Vanders                   
49  Jenna Saarinen  2001    262          37.81   
  Simmis Wanda                   
50  Iida Parvinen  2002    238          39.05   
  Vanders                   
51  Marianne Uusitalo  2001    237          39.11   
  Octopus Lohja                   
52  Kerttu Hirvonen  2002    233          39.30   
  Voikkaan Viesti                   
53  Emma Sevenius  2002    174          43.34   
  Nurmijärven Uinti                   
54  Tilda Tulima  2001    147          45.85   
  Keravan Uimarit                   
Ada Salokannel  2002              DNF   
  Salon Uimarit                   
Aliisa Salokaarto  2001              DNF   
  Keravan Uimarit                   
Kaisli Korpisaari  2002              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Bettina Blomfelt  2002              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Haltia  1999    608          28.57   
  Vanders                   
Roosa Mäkinen  1999    542          29.68   
  Uinti Tampere                   
Ella Lumio  2000    537          29.77   
  Uinti Tampere                   
Pinja Peippo  1999    530          29.91   
  Vanders                   
Heini Hammar  1999    521          30.08   
  Uinti Tampere                   
Enni Määttä  1999    517          30.16   
  Uinti Tampere                   
Johanna Suova  1999    512          30.26   
  Uinti Tampere                   
Milla Koskela  1999    510          30.30   
  Vanders                   
Sofia Hermans  2000    507          30.35   
  Uinti Tampere                   
10  Heidi Manninen  1999    500          30.49   
  ORCA Helsinki                   
10  Inka Aaltonen  1999    500          30.49   
  Uinti Tampere                   
12  Armi Auvinen  2000    500          30.50   
  Uinti Tampere                   
13  Juuli Miettinen  2000    473          31.07   
  Vanders                   
14  Hanna Rautiainen  1999    468          31.17   
  Uinti Tampere                   
15  Joanna Kekkonen  2000    453          31.52   
  Lahden Kaleva                   
16  Emilia Kokko  1999    440          31.83   
  Vanders                   
17  Riia Ojalainen  1999    429          32.09   
  Kouvolan Uimarit                   
18  Daniela Helanne  2000    411          32.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
19  Tara Hintsanen  2000    396          32.96   
  Simmis Wanda                   
20  Jasmin Vacker  1999    390          33.13   
  Vanders                   
21  Johanna Hyvönen  1999    388          33.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
22  Maria Yli-Jama  1999    385          33.26   
  Salon Uimarit                   
23  Noora Kanerva  2000    383          33.31   
  Simmis Wanda                   
24  Ida Wagner  2000    383          33.32   
  Simmis Wanda                   
25  Annika Niemi  2000    381          33.38   
  Simmis Wanda                   
26  Jennifer Soranta  2000    356          34.15   
  Vanders                   
27  Enni Kanerva  2000    341          34.62   
  Gladius Kirkkonummi                   
28  Riikka Yli-Jama  2000    333          34.91   
  Salon Uimarit                   
29  Emmi Kima  2000    296          36.29   
  Gladius Kirkkonummi                   
30  Erja Tiljander  2000    293          36.41   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Rita Lakka  1999              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
Sini Tuominen  2000              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Venäläinen  1996    557          29.42   
  Vanders                   
Tiia Nikkanen  1997    556          29.43   
  Nurmijärven Uinti                   
Roosa Andelin  1998    524          30.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Suvi Taskinen  1998    523          30.04   
  Simmis Wanda                   
Aleksandra Ockenström  1998    486          30.79   
  Salon Uimarit                   
Marianne Killström  1998    479          30.93   
  Salon Uimarit                   
Tiiariikka Vihko  1996    470          31.12   
  Gladius Kirkkonummi                   
Katja Malmi  1998    453          31.51   
  Vanders                   
Reetta Schroderus  1997    421          32.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
10  Iina Aro  1998    405          32.71   
  Nokian Pyry                   
11  Noora Vallinen  1998    398          32.91   
  Nokian Pyry                   
12  Sara Tuomaala  1998    337          34.78   
  Keravan Uimarit                   
13  Pinja Kaisla  1998    333          34.92   
  Vanders                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Teperi  2005    211          36.09   
  Cetus Espoo                   
Antti Musikka  2005    181          37.98   
  Vanders                   
Urho Käkelä  2005    150          40.44   
  Keravan Uimarit                   
Aleksandr Vysotskiy  2006    148          40.56   
  Stadin Delfiinit                   
Maddox Pilli  2005    135          41.83   
  Stadin Delfiinit                   
Veeti Salminen  2006    131          42.30   
  Someron Esa                   
Aleksandr Logvin  2006    130          42.35   
  Vanders                   
Sampo Nord  2005    126          42.86   
  Vanders                   
Nico Kulju  2006    109          44.93   
  Simmis Wanda                   
10  Alexander Kaznakov  2006    108          45.11   
  Stadin Delfiinit                   
11  Lauri Valtanen  2007    92          47.52   
  Vanders                   
12  Jonah Kuronen  2005    86          48.54   
  Stadin Delfiinit                   
13  Tiger Tran  2005    77          50.41   
  Vanders                   
14  Mihail Svistunov  2005    65          53.44   
  Stadin Delfiinit                   
15  Lauri Toivonen  2007    38          1:03.87   
  Vanders                   
Paavo Nenonen  2005              DNF   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Hapuoja  2003    384          29.55   
  Uinti Tampere                   
Oskar Turunen  2003    298          32.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
Leevi Ylikulppi  2003    284          32.68   
  Cetus Espoo                   
Lassi Haimi  2003    282          32.76   
  Kouvolan Uimarit                   
Luukas Vainio  2003    277          32.95   
  Cetus Espoo                   
Eemil Kankare  2003    249          34.15   
  Aurajoen Uinti                   
Ville Savulahti  2003    241          34.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    236          34.74   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Peltola  2003    231          34.98   
  Cetus Espoo                   
10  Akseli Leppänen  2004    217          35.74   
  Simmis Grani                   
11  Sami Pönkä  2003    205          36.40   
  Vanders                   
12  Roni Severinkangas  2003    200          36.74   
  Cetus Espoo                   
13  Jesse Hyppönen  2004    183          37.81   
  Lahden Kaleva                   
14  Kalle Seppä  2003    183          37.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Miikka Visto  2004    181          37.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Max Walther  2003    175          38.37   
  HTU Stadi                   
17  Karri Suuronen  2003    174          38.45   
  Cetus Espoo                   
18  Niko Akkanen  2003    173          38.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Samuli Surakka  2003    154          40.07   
  Vanders                   
20  Nikita Batluk  2003    152          40.19   
  Stadin Delfiinit                   
21  Aapo Ahlroos  2004    151          40.27   
  Vanders                   
22  Aleksi Alanko  2003    148          40.57   
  Riihimäen Uimaseura                   
23  Oskari Toivonen  2004    146          40.77   
  Vanders                   
24  Jan Byskov  2004    143          41.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
25  Alexey Kirov  2004    140          41.34   
  Keravan Uimarit                   
26  Richard Ramstedt  2004    137          41.62   
  Cetus Espoo                   
27  Elisey Sobatkovskiy  2004    133          42.03   
  Vanders                   
28  Olli Erkkilä  2003    127          42.69   
  Aurajoen Uinti                   
29  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    112          44.55   
  Cetus Espoo                   
30  Henri Erlund  2003    98          46.48   
  HTU Stadi                   
31  Mikael Vatiainen  2003    97          46.77   
  Vanders                   
32  Vinski Lång  2004    94          47.22   
  Keravan Uimarit                   
33  Niklas Riihelä  2003    74          51.09   
  Vanders                   
Aapo Kaasinen  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
Daniel Bun  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Herkka Toivo  2004              DNF   
  Keravan Uimarit                   
Jeremy Valkeavuori  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Niko Päivinen  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Oskari Cederqvist  2004              DNF   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Joona Lehtonen  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markku Khrishchenovich  2003              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Nurmi  2001    431          28.43   
  Vanders                   
Tatu Hörkkö  2001    431          28.44   
  Uinti Tampere                   
Eetu Einto  2001    416          28.78   
  Nurmijärven Uinti                   
Ossi Kleimola  2001    415          28.81   
  Kouvolan Uimarit                   
Oskari Rantamäki  2001    386          29.51   
  Octopus Lohja                   
Ivan Turbin  2001    366          30.03   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Matias Hjelm  2002    364          30.08   
  Vanders                   
Kalle Hyttinen  2001    352          30.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Herkko Lajas  2001    346          30.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Mihail Khanoukaev  2002    340          30.78   
  Cetus Espoo                   
11  Onni-Kalle Luomala  2002    339          30.81   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Aaro Märsylä  2001    326          31.22   
  Vanders                   
13  Frans Bärlund  2001    324          31.28   
  Uinti Tampere                   
14  Veeti Vainionpää  2001    319          31.44   
  Simmis Wanda                   
15  Ali Gardberg  2001    312          31.66   
  Simmis Wanda                   
16  Valtteri Vuori  2001    310          31.73   
  Keravan Uimarit                   
17  Elias Filippovits  2002    303          31.99   
  Stadin Delfiinit                   
18  Wäinö Koskinen  2002    301          32.04   
  Uinti Tampere                   
19  Victor Vardeka  2001    301          32.06   
  Helsingin Uimarit                   
20  Max Åström  2002    295          32.26   
  Cetus Espoo                   
21  Aleksanteri Nord  2002    286          32.58   
  Vanders                   
22  Oskari Niemi  2001    285          32.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
23  Henri Jokinen  2002    285          32.65   
  Keravan Uimarit                   
24  Jonatan Hallikainen  2001    282          32.76   
  Lahden Kaleva                   
25  Timi Aaltonen  2001    276          32.97   
  Keravan Uimarit                   
26  Ville Rissanen  2001    272          33.16   
  Vanders                   
27  Atte Oikari  2001    271          33.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
28  Samuel Leppänen  2002    267          33.35   
  Simmis Wanda                   
29  Doria Sadojevic Jelacik  2002    265          33.45   
  Cetus Espoo                   
30  Juho Laukkanen  2001    263          33.54   
  Simmis Wanda                   
31  Repe Kupila  2001    259          33.70   
  Gladius Kirkkonummi                   
32  Sampo Peltola  2002    241          34.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
33  Elias Jääskeläinen  2002    237          34.71   
  Cetus Espoo                   
34  Aarne Myllynen  2002    236          34.75   
  Järvenpään Uintiklubi                   
35  Veikka Weckman  2001    235          34.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
36  Pyry Talvitie  2002    228          35.14   
  Gladius Kirkkonummi                   
37  Eetu Häkkinen  2001    226          35.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
38  Viljami Töhönen  2002    225          35.31   
  Riihimäen Uimaseura                   
39  Tuomas Jokilahti  2001    217          35.71   
  Nurmijärven Uinti                   
40  Severi Vilkko  2002    215          35.85   
  Gladius Kirkkonummi                   
41  Lasse Saarinen  2002    214          35.89   
  Octopus Lohja                   
42  Kirill Ivanov  2002    197          36.92   
  Helsingin Uimarit                   
43  Oscar Kullström  2002    193          37.16   
  Vanders                   
44  Kasimir Riihelä  2002    190          37.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
45  Topias Ojanen  2002    175          38.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
46  Topias Hildén  2002    174          38.43   
  HTU Stadi                   
47  Tapio Uzal  2001    167          38.98   
  Vanders                   
48  Jenson Lih Shan Li  2002    157          39.82   
  HTU Stadi                   
49  Veikka Holopainen  2002    155          39.93   
  Nurmijärven Uinti                   
50  Joel Ylitalo  2001    138          41.51   
  Simmis Wanda                   
51  Janne Mononen  2002    137          41.68   
  Vanders                   
52  Aran Aydar  2002    49          58.44   
  Vanders                   
Joel Syrjä  2002              DNF   
  Cetus Espoo                   
Sebastian Bun  2002              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Aapo Liljaniemi  2002              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Aleksi Seger  2001              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Lehtonen  2000    515          26.80   
  Uinti Tampere                   
Kasimir Kirjonen  2000    488          27.29   
  Uinti Tampere                   
Saku Laakkonen  1999    480          27.44   
  Vanders                   
Walentin Koskinen  2000    479          27.45   
  Uinti Tampere                   
Verneri Mattila  1999    455          27.92   
  ORCA Helsinki                   
Martti Tervanen  2000    453          27.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jakob Sievers  2000    432          28.42   
  Uinti Tampere                   
Henri Koski  2000    427          28.53   
  Gladius Kirkkonummi                   
Niklas Uitto  2000    420          28.68   
  Uinti Tampere                   
10  Roope Aro  2000    412          28.87   
  Nokian Pyry                   
11  Severi Nieminen  1999    399          29.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
12  Miika Pänttönen  1999    395          29.27   
  Uinti Tampere                   
13  Arttu Heikkinen  2000    357          30.28   
  Uinti Tampere                   
13  Jon Byskov  2000    357          30.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
15  Sami Seppälä  2000    353          30.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Elmeri Helenius  2000    337          30.87   
  Uinti Tampere                   
17  Matias Jokilahti  2000    269          33.28   
  Nurmijärven Uinti                   
18  Mikko Kuosmanen  2000    254          33.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Frans Meltovaara  2000    248          34.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
20  Eetu Turkka  2000    106          45.38   
  Vanders                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leiponen  1998    584          25.70   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Joona Kärkkäinen  1998    562          26.03   
  Heinolan Isku                   
Rafael Stenman  1997    527          26.60   
  Nokian Pyry                   
Henrik Häkkinen  1998    526          26.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Niklas Valkonen  1997    488          27.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikko Suova  1997    471          27.61   
  Uinti Tampere                   
Mikhail Novikov  1998    467          27.68   
  Ekran                   
Heikki Tervanen  1998    460          27.82   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Aarne Santamäki  1998    455          27.92   
  Gladius Kirkkonummi                   
10  Lauri Kuitunen  1998    420          28.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Artturi Kaarlenkaski  1997    415          28.81   
  Uinti Tampere                   
12  Alexi Taimela  1998    403          29.08   
  Gladius Kirkkonummi                   
13  Markus Kuisma  1998    400          29.16   
  Salon Uimarit                   
14  Ulduz Mir Isapur  1998    334          30.96   
  Helsingin Uimarit                   
Kevin Kroon  1997              DNF   
  Vanders                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Ripatti  1987    561          29.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Krista Rekonen  1989    546          29.62   
  Simmis Wanda                   
Maarit Venesmäki  1969    490          30.70   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sanna Hokkanen  1977    438          31.87   
  Cetus Espoo                   
Lotta Koskinen  1974    433          31.99   
  Tuusulan Uimaseura                   
Johanna Kara  1965    428          32.12   
  Cetus Espoo                   
Kaisa Tirkkonen  1976    331          34.97   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lari Sirnelä  1982    586          25.67   
  Speedo Masters Finland C                   
Ville Lindfors  1976    569          25.93   
  Vanders                   
Markus Salmela  1983    482          27.39   
  Gamla Polare urheiluseura                   
Viacheslav Kononenko  1974    471          27.62   
  Simmis Wanda                   
Kimmo Käkelä  1971    465          27.72   
  Tuusulan Uimaseura                   
Juri Logvin  1962    446          28.12   
  Vanders                   
Ahti Uusivuori  1960    373          29.85   
  Cetus Espoo                   
Tom Nylund  1959    345          30.64   
  Rauman Uimaseura                   
Ismo Voutilainen  1965    316          31.55   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Arvo Musikka  1959    255          33.85   
  Vanders                   
11  Stiliyan Tabandzhov  1985    252          34.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Esko Turunen  1955    183          37.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Pentti Keränen  1935    118          43.76   
  Cetus Espoo                   
14  Harri Salonen  1944    103          45.76   
  Cetus Espoo                   
Eerikki Rutanen  1972              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    471  1:16.20        2:41.42   
  Nokian Pyry                   
                     
Camilla Tyven  2001    392  1:18.65        2:51.67   
  Nokian Pyry                   
                     
Milja Rantala  2001    351  1:25.14        2:57.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Nea Winqvist  2002    331  1:22.06        3:01.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Kastehelmi Sinisalo  2001    290  1:25.65        3:09.62   
  Uinti Tampere                   
                     
Maari Sinivuori  2001    290  1:26.01        3:09.74   
  Keravan Uimarit                   
                     
Hilla Nieminen  2001    289  1:27.43        3:09.85   
  Uinti Tampere                   
                     
Emmi Laitinen  2001    271  1:26.04        3:14.10   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Anni Manninen  2001    233  1:33.99        3:24.16   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 5, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Mehtonen  1999    509  1:11.70        2:37.26   
  Salon Uimarit                   
                     
Emmi Kölhi  2000    460  1:13.62        2:42.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Daniela Helanne  2000    373  1:21.01        2:54.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Emmi Kilpinen  2000    348  1:21.09        2:58.57   
  Uinti Tampere                   
                     
Nadine Medarhri  2000    343  1:20.53        2:59.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emmi Kortteinen  2000    337  1:25.48        3:00.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Saara Lehtonen  2000    313  1:23.81        3:04.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Meri Ojala  2000    274  1:26.20        3:13.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Jenni Micaela Lehtonen  2000    235  1:29.16        3:23.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taneli Lantta  2001    293  1:18.44        2:51.30   
  Vanders                   
                     
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rasmus Kujala  1999    434  1:09.54        2:30.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elias Soukola  1999    371  1:10.46        2:38.32   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Torola  1995    666  1:01.73        2:10.24   
  Vanders                   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cindy Palm  2003    416          1:28.87   
  Cetus Espoo                   
Ellen Antikainen  2003    408          1:29.42   
  Cetus Espoo                   
Vilhelmiina Leppänen  2003    377          1:31.85   
  Simmis Grani                   
Iiris Yli-Jama  2003    377          1:31.86   
  Salon Uimarit                   
Sofia Långström  2003    372          1:32.25   
  Cetus Espoo                   
Kanerva Kinnunen  2004    364          1:32.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Helmiina Toivonen  2004    335          1:35.55   
  Simmis Grani                   
Liina Virta  2004    322          1:36.77   
  Cetus Espoo                   
Pinja Nieminen  2004    322          1:36.80   
  Cetus Espoo                   
10  Jenna Pulkkinen  2004    320          1:36.97   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Tuuli Pippuri  2005    316          1:37.38   
  Cetus Espoo                   
12  Emma Loponen  2003    315          1:37.45   
  Vanders                   
12  Emmi Partanen  2003    315          1:37.45   
  Cetus Espoo                   
14  Kaarin Rapinoja  2003    312          1:37.79   
  Cetus Espoo                   
15  Kiia Kinnunen  2003    310          1:38.00   
  Uinti Tampere                   
16  Aino Paju  2003    303          1:38.73   
  Vanders                   
17  Emily Cwirzen  2004    282          1:41.13   
  Cetus Espoo                   
18  Nicole Yisrael  2004    281          1:41.32   
  Simmis Wanda                   
19  Ciara Wacklin  2004    279          1:41.49   
  Cetus Espoo                   
20  Greta Beszteri  2004    279          1:41.52   
  Cetus Espoo                   
21  Julia Peltola  2003    277          1:41.71   
  Cetus Espoo                   
22  Enni Silvennoinen  2003    276          1:41.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
23  Auri Keurulainen  2004    272          1:42.35   
  Cetus Espoo                   
24  Sylvia Siltainsuu  2003    272          1:42.43   
  Vanders                   
25  Sandra Kalenius  2003    266          1:43.19   
  Kouvolan Uimarit                   
26  Helmi Haverinen  2004    261          1:43.77   
  Cetus Espoo                   
27  Saga Kovanen  2004    261          1:43.84   
  Cetus Espoo                   
28  Ella Pitkäkangas  2003    260          1:43.95   
  Vanders                   
29  Aino Villanen  2003    257          1:44.33   
  Salon Uimarit                   
30  Kira Lindroos  2005    250          1:45.31   
  Cetus Espoo                   
31  Erika Korpela  2003    248          1:45.52   
  Salon Uimarit                   
32  Lotta Hermonen  2004    246          1:45.90   
  Kouvolan Uimarit                   
33  Oona Ura  2004    245          1:45.99   
  Helsingin Uimarit                   
34  Annika Heikkilä  2003    244          1:46.17   
  Lahden Uimaseura                   
35  Sanni Salmi  2003    239          1:46.81   
  Nokian Pyry                   
36  Julia Tuura  2004    233          1:47.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
37  Annukka Pihkamäki  2004    230          1:48.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
38  Milja Mäkinen  2004    230          1:48.20   
  Kouvolan Uimarit                   
39  Martina Uusitalo  2003    229          1:48.47   
  Cetus Espoo                   
40  Ronja Hellberg  2003    228          1:48.52   
  Riihimäen Uimaseura                   
41  Henni Havén  2004    227          1:48.72   
  Simmis Wanda                   
42  Liina-Milana Isotalo  2003    225          1:49.12   
  Salon Uimarit                   
43  Ronja Myllykallio  2003    224          1:49.28   
  Nokian Pyry                   
44  Sini Heikkilä  2003    219          1:49.96   
  Salon Uimarit                   
45  Gloria Rajenko  2003    217          1:50.30   
  Stadin Delfiinit                   
46  Aleksandra Torhamo  2004    216          1:50.55   
  Aurajoen Uinti                   
47  Fanny Meltovaara  2003    214          1:50.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
48  Veera Anna Lastovskaia  2003    209          1:51.81   
  HTU Stadi                   
49  Aada Rissanen  2004    206          1:52.29   
  Vanders                   
50  Nelly Plukka  2003    201          1:53.13   
  Cetus Espoo                   
51  Aliina Karvonen  2004    198          1:53.87   
  Simmis Wanda                   
52  Senni Toikka  2003    197          1:53.89   
  Kouvolan Uimarit                   
53  Karla Tiainen  2005    189          1:55.49   
  Vanders                   
54  Peppi Siurola  2004    189          1:55.56   
  Vanders                   
55  Vilja Saarinen  2005    187          1:55.87   
  Riihimäen Uimaseura                   
56  Nelli Lehmijoki  2005    187          1:55.96   
  Nokian Pyry                   
57  Anna-Maria Siivonen  2004    186          1:56.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
58  Nanna Sinerkari  2004    184          1:56.52   
  Keravan Uimarit                   
59  Aino Soramies  2004    184          1:56.68   
  Voikkaan Viesti                   
60  Hanna Martola  2005    183          1:56.76   
  Cetus Espoo                   
61  Sara Pantsu  2003    182          1:57.05   
  Vanders                   
62  Irem Bayoglu  2004    179          1:57.60   
  Stadin Delfiinit                   
63  Alina Heitkova  2004    178          1:57.92   
  Stadin Delfiinit                   
64  Laura Punkkinen  2005    175          1:58.49   
  Voikkaan Viesti                   
65  Nea Grundström  2003    172          1:59.15   
  Cetus Espoo                   
66  Alexandra Chaker  2004    172          1:59.17   
  Cetus Espoo                   
67  Tiia Kilpeläinen  2003    172          1:59.19   
  Vanders                   
68  Maija Hukkanen  2003    172          1:59.29   
  HTU Stadi                   
69  Meri Kultaranta  2004    167          2:00.34   
  Riihimäen Uimaseura                   
70  Milana Hiekkonen  2004    164          2:01.19   
  Stadin Delfiinit                   
71  Sanni Valtanen  2004    162          2:01.55   
  Vanders                   
72  Sara Korpineva  2003    154          2:03.66   
  Salon Uimarit                   
73  Oona Eriksson  2004    153          2:03.83   
  Vanders                   
74  Gabriella Linna  2004    153          2:04.01   
  Vanders                   
75  Maija Hinkkala  2005    149          2:04.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
76  Silja Lehtonen  2004    145          2:06.28   
  Vanders                   
77  Silja Eloranta  2004    143          2:06.65   
  Vanders                   
78  Lada Belozjorova  2006    142          2:07.00   
  Stadin Delfiinit                   
79  Miia Niinimäki  2003    141          2:07.31   
  Vanders                   
80  Ella Vilenius  2004    139          2:07.94   
  Vanders                   
81  Emma Veide  2005    132          2:10.35   
  Riihimäen Uimaseura                   
82  Vilmiina Weckman  2004    114          2:16.64   
  Riihimäen Uimaseura                   
83  Helmi Romppanen  2004    108          2:19.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
84  Sade Lukkaroinen  2004    93          2:26.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
85  Venla Varvikko  2005    88          2:28.82   
  Cetus Espoo                   
Aamu Änkilä  2004              DNF   
  Simmis Grani                   
Emmi Aarresuo  2003              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Essi Salokorpi  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
Frida Kangastupa  2003              DNF   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Heidi Malinen  2003              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Juulia Lindfors  2005              DNF   
  Cetus Espoo                   
Kiia Kärkkäinen  2003              DNF   
  Heinolan Isku                   
Miia Äikäs  2003              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Milla-Lotta Tapanainen  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
Olivia Sorvari  2003              DNF   
  HTU Stadi                   
Wilma Savonen  2004              DNF   
  Cetus Espoo                   
Wilma Sundt  2006              DNF   
  Cetus Espoo                   
Helmi Rönnholm  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Laura Nissi  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lotta Lahti  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Tietz  2001    576          1:19.74   
  HTU Stadi                   
Maija Liukkonen  2001    472          1:25.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
Pippi Nordström  2001    453          1:26.39   
  Helsingin Uimarit                   
Hilda Harle  2001    446          1:26.81   
  ORCA Helsinki                   
Wenla Laaksonen  2001    432          1:27.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Mathilda Kalenius  2002    429          1:27.98   
  Kouvolan Uimarit                   
Minka Halava  2001    427          1:28.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Noora Kolu  2001    427          1:28.09   
  Uinti Tampere                   
Enni Lahtinen  2002    422          1:28.47   
  Uinti Tampere                   
10  Petra Uusikumpu  2001    421          1:28.49   
  Simmis Wanda                   
11  Viivi Paasonen  2002    417          1:28.81   
  Punkaharjun Urheilijat                   
12  Anni Aro  2001    415          1:28.94   
  Nokian Pyry                   
13  Vilma Hottinen  2002    406          1:29.60   
  Simmis Wanda                   
14  Martta Kitinoja  2001    385          1:31.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Jade Huhtamaa  2002    382          1:31.46   
  Helsingin Uimarit                   
16  Oona Kuusivaara  2002    375          1:32.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
17  Ella-Maria Tiainen  2002    367          1:32.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Tiia Strandberg  2002    364          1:32.87   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
19  Anna Ketola  2001    363          1:33.01   
  HTU Stadi                   
20  Aino Kontiainen  2002    361          1:33.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
21  Sini Hirvonen  2001    358          1:33.47   
  Cetus Espoo                   
22  Netta Nyberg  2001    330          1:36.04   
  Uinti Tampere                   
23  Ella Haravuori  2002    310          1:38.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
24  Elisabeth Marie Salm  2002    302          1:38.89   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
25  Hilla Mäkivuokko  2001    299          1:39.18   
  Gladius Kirkkonummi                   
26  Agneta Kallas  2002    282          1:41.14   
  Simmis Wanda                   
27  Merili Kallas  2001    281          1:41.22   
  Nurmijärven Uinti                   
28  Karla Nevalainen  2002    281          1:41.26   
  HTU Stadi                   
29  Mette Konttila  2001    274          1:42.16   
  Octopus Lohja                   
30  Oona Malinen  2001    273          1:42.28   
  Octopus Lohja                   
31  Bettina Blomfelt  2002    256          1:44.50   
  Helsingin Uimarit                   
32  Vilja Laaksonen  2002    252          1:44.96   
  Järvenpään Uintiklubi                   
33  Fanny Talonpoika  2001    250          1:45.26   
  Simmis Wanda                   
34  Emma Latva  2001    241          1:46.64   
  Uinti Tampere                   
35  Jenna Kilpeläinen  2001    225          1:49.06   
  Vanders                   
36  Johanna Luukkonen  2001    197          1:53.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
37  Kerttu Hirvonen  2002    176          1:58.28   
  Voikkaan Viesti                   
38  Laura Hautamäki  2002    152          2:04.22   
  Vanders                   
39  Emma Sevenius  2002    126          2:12.25   
  Nurmijärven Uinti                   
Iines Makkonen  2002              DNF   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Henrika Rantanen  2002              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Lumio  2000    495          1:23.89   
  Uinti Tampere                   
Maria Yli-Jama  1999    435          1:27.59   
  Salon Uimarit                   
Enni Määttä  1999    415          1:28.93   
  Uinti Tampere                   
Hanna Rautiainen  1999    377          1:31.80   
  Uinti Tampere                   
Henna Kuivaniemi  2000    336          1:35.39   
  Riihimäen Uimaseura                   
Enni Kanerva  2000    303          1:38.78   
  Gladius Kirkkonummi                   
Annika Niemi  2000    274          1:42.14   
  Simmis Wanda                   
Erja Tiljander  2000    261          1:43.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Veera Onkela  1999    258          1:44.15   
  Helsingin Uimarit                   
10  Emmi Kima  2000    241          1:46.56   
  Gladius Kirkkonummi                   
Tessa Helenius  2000              DNF   
  Aurajoen Uinti                   
Marilla Parhiala  2000              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ninni Luoma  1998    598          1:18.77   
  Uinti Tampere                   
Roosa Andelin  1998    526          1:22.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maria Ripatti  1987    487          1:24.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Johanna Kara  1965    468          1:25.45   
  Cetus Espoo                   
Sara Lehtolainen  1996    433          1:27.71   
  Gladius Kirkkonummi                   
Aleksandra Ockenström  1998    416          1:28.87   
  Salon Uimarit                   
Noora Vallinen  1998    408          1:29.42   
  Nokian Pyry                   
Sanna Hokkanen  1977    407          1:29.55   
  Cetus Espoo                   
Iina Aro  1998    362          1:33.05   
  Nokian Pyry                   
10  Tiiariikka Vihko  1996    234          1:47.70   
  Gladius Kirkkonummi                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskar Turunen  2003    359          1:23.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
Sami Uusikumpu  2003    296          1:29.36   
  Simmis Wanda                   
Eemil Kankare  2003    287          1:30.34   
  Aurajoen Uinti                   
Dang Le Nhut  2003    262          1:33.12   
  Vanders                   
Niklas Hatakka  2003    259          1:33.41   
  Cetus Espoo                   
Tuukka Inkilä  2003    252          1:34.25   
  Cetus Espoo                   
Ville Savulahti  2003    249          1:34.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
Leevi Ylikulppi  2003    233          1:36.77   
  Cetus Espoo                   
Risto Martikainen  2003    229          1:37.38   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Oliver Hanhimäki  2003    218          1:38.97   
  Octopus Lohja                   
11  Pauli Rantamäki  2003    212          1:39.94   
  Octopus Lohja                   
12  Kalle Seppä  2003    204          1:41.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Akseli Leppänen  2004    202          1:41.52   
  Simmis Grani                   
14  Oskari Repo  2003    198          1:42.15   
  Cetus Espoo                   
15  Nikita Batluk  2003    177          1:46.15   
  Stadin Delfiinit                   
16  Atte Poikela  2003    150          1:51.98   
  Cetus Espoo                   
17  Jesse Hyppönen  2004    147          1:52.73   
  Lahden Kaleva                   
18  Max Walther  2003    141          1:54.25   
  HTU Stadi                   
19  Lucas Tepponen  2003    139          1:54.86   
  Helsingin Uimarit                   
20  Veerti Juurakko  2004    137          1:55.37   
  Cetus Espoo                   
21  Karri Suuronen  2003    136          1:55.82   
  Cetus Espoo                   
22  Sami Pönkä  2003    135          1:56.03   
  Vanders                   
23  Joona Lehtonen  2003    132          1:56.77   
  Vanders                   
24  Antti Musikka  2005    129          1:57.78   
  Vanders                   
25  Aleksandr Vysotskiy  2006    128          1:57.97   
  Stadin Delfiinit                   
26  Niko Akkanen  2003    128          1:58.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Tuomas Peltola  2003    123          1:59.67   
  Cetus Espoo                   
28  Miikka Visto  2004    116          2:02.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
29  Joona Pohjola  2004    114          2:02.60   
  Salon Uimarit                   
30  Jonah Kuronen  2005    113          2:02.99   
  Stadin Delfiinit                   
31  Otso Mäkivuokko  2003    110          2:04.12   
  Gladius Kirkkonummi                   
32  Samuli Surakka  2003    107          2:05.25   
  Vanders                   
33  Olli Erkkilä  2003    106          2:05.63   
  Aurajoen Uinti                   
34  Maddox Pilli  2005    104          2:06.68   
  Stadin Delfiinit                   
35  Tiger Tran  2005    103          2:06.93   
  Vanders                   
36  Jan Byskov  2004    103          2:06.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
37  Alexander Kaznakov  2006    100          2:08.00   
  Stadin Delfiinit                   
38  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    99          2:08.57   
  Cetus Espoo                   
39  Santtu Kosunen  2003    98          2:09.06   
  Cetus Espoo                   
40  Mihail Svistunov  2005    86          2:14.67   
  Stadin Delfiinit                   
Johan Krister Fredriksson  2003              DNF   
  HTU Stadi                   
Niko Päivinen  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Oskari Cederqvist  2004              DNF   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Paavo Nenonen  2005              DNF   
  Cetus Espoo                   
Aleksi Alanko  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Herkka Toivo  2004              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markku Khrishchenovich  2003              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Miro Merinen  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Niko Teperi  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Oskari Toivonen  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Rasmus Mykkänen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Roni Severinkangas  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Sampo Nord  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Ukko-Pekka Luomala  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pyry Nurminen  2001    442          1:18.24   
  ORCA Helsinki                   
Ossi Kleimola  2001    433          1:18.78   
  Kouvolan Uimarit                   
Oskari Aalto  2002    421          1:19.47   
  Cetus Espoo                   
Kalle Hyttinen  2001    389          1:21.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Verneri Viisanen  2002    380          1:22.28   
  Cetus Espoo                   
Timi Torkkel  2001    376          1:22.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Tatu Hörkkö  2001    368          1:23.11   
  Uinti Tampere                   
Oliver Juursoo  2001    353          1:24.32   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lauri Krapf  2001    342          1:25.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Oskari Rantamäki  2001    339          1:25.44   
  Octopus Lohja                   
11  Atte Lasmio  2001    320          1:27.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Elias Filippovits  2002    315          1:27.59   
  Stadin Delfiinit                   
13  Mihail Khanoukaev  2002    311          1:27.89   
  Cetus Espoo                   
14  Oskari Niemi  2001    299          1:29.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Atte Oikari  2001    295          1:29.45   
  Järvenpään Uintiklubi                   
16  Aapo Liljaniemi  2002    257          1:33.71   
  Nurmijärven Uinti                   
17  Ivan Turbin  2001    254          1:34.10   
  Järvenpään Uintiklubi                   
18  Reko Ojalainen  2001    237          1:36.26   
  Kouvolan Uimarit                   
19  Ville Rissanen  2001    236          1:36.34   
  Vanders                   
20  Victor Vardeka  2001    233          1:36.72   
  Helsingin Uimarit                   
21  Eetu Häkkinen  2001    232          1:36.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
22  Veikka Weckman  2001    217          1:39.06   
  Riihimäen Uimaseura                   
23  Viljami Töhönen  2002    217          1:39.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
24  Aleksanteri Nord  2002    214          1:39.60   
  Vanders                   
25  Timi Aaltonen  2001    211          1:39.99   
  Keravan Uimarit                   
26  Onni Järvinen  2002    207          1:40.71   
  HTU Stadi                   
27  Repe Kupila  2001    178          1:45.88   
  Gladius Kirkkonummi                   
28  Joni Tähti  2001    164          1:48.69   
  Nurmijärven Uinti                   
29  Sebastian Stenbacka  2002    156          1:50.66   
  Octopus Lohja                   
30  Kasimir Riihelä  2002    156          1:50.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
31  Jenson Lih Shan Li  2002    155          1:50.78   
  HTU Stadi                   
32  Aarne Myllynen  2002    152          1:51.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
33  Kirill Ivanov  2002    145          1:53.37   
  Helsingin Uimarit                   
34  Lasse Saarinen  2002    140          1:54.55   
  Octopus Lohja                   
35  Topias Hildén  2002    140          1:54.73   
  HTU Stadi                   
36  Elias Jääskeläinen  2002    137          1:55.35   
  Cetus Espoo                   
37  Oscar Kullström  2002    136          1:55.77   
  Vanders                   
38  Janne Mononen  2002    132          1:56.88   
  Vanders                   
39  Tuomas Jokilahti  2001    121          2:00.48   
  Nurmijärven Uinti                   
40  Topias Ojanen  2002    106          2:05.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
41  Tapio Uzal  2001    96          2:09.77   
  Vanders                   
Elias Kukkonen  2002              DNF   
  Stadin Delfiinit                   
Joel Syrjä  2002              DNF   
  Cetus Espoo                   
Heikki Väkeväinen  2002              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Wäinö Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Kyyrä  1999    550          1:12.72   
  Vanders                   
Olli Rautaporras  2000    539          1:13.20   
  Nokian Pyry                   
Kasimir Kirjonen  2000    470          1:16.62   
  Uinti Tampere                   
Teemu Viitanen  2000    459          1:17.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Onni Kuronen  2000    440          1:18.34   
  Nokian Pyry                   
Otto Laakso  1999    433          1:18.75   
  Octopus Lohja                   
Niklas Uitto  2000    410          1:20.17   
  Uinti Tampere                   
Sampo Kärkkäinen  2000    389          1:21.58   
  Nokian Pyry                   
Otto Seppä  1999    383          1:22.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Henri Koski  2000    376          1:22.53   
  Gladius Kirkkonummi                   
11  Roope Aro  2000    369          1:23.07   
  Nokian Pyry                   
12  Niilo Ukkonen  2000    334          1:25.87   
  Mikkelin Uimaseura                   
13  Jon Byskov  2000    310          1:28.03   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
14  Mikko Kuosmanen  2000    305          1:28.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Elmeri Helenius  2000    299          1:29.06   
  Uinti Tampere                   
16  Daniel Kotov  2000    263          1:32.94   
  Vanders                   
17  Joni Löytökorpi  2000    219          1:38.81   
  Vanders                   
18  Matias Jokilahti  2000    210          1:40.25   
  Nurmijärven Uinti                   
Eetu Turkka  2000              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leiponen  1998    607          1:10.37   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tapio Junninen  1995    575          1:11.65   
  Vanders                   
Eerikki Rutanen  1972    511          1:14.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
Arto Auri  1997    476          1:16.33   
  Uinti Tampere                   
Rafael Stenman  1997    459          1:17.24   
  Nokian Pyry                   
Aarne Santamäki  1998    434          1:18.66   
  Gladius Kirkkonummi                   
Artturi Kaarlenkaski  1997    419          1:19.64   
  Uinti Tampere                   
Lauri Kuitunen  1998    355          1:24.15   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikko Suova  1997    348          1:24.70   
  Uinti Tampere                   
10  Tom Nylund  1959    285          1:30.51   
  Rauman Uimaseura                   
11  Alexi Taimela  1998    256          1:33.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lilli Louhikoski  2002    567  1:07.58        2:19.80   
  Vanders                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    524  1:08.59        2:23.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Janna Appelberg  2001    523  1:10.03        2:23.61   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jessika Rissanen  2001    493  1:09.65        2:26.45   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sofia Nieminen  2002    488  1:10.45        2:26.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emmi Saarela  2001    486  1:09.52        2:27.12   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sara Virtanen  2002    483  1:12.13        2:27.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Veera Heikkinen  2001    477  1:11.22        2:28.11   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Venla Suihkonen  2002    475  1:11.42        2:28.28   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Ciia Korkeamäki  2001    468  1:11.92        2:29.05   
  Vanders                   
                     
11  Jenni Moisio  2002    449  1:11.82        2:31.09   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Noora Kokko  2001    439  1:11.85        2:32.24   
  Helsingin Uimarit                   
                     
13  Anna Rantanen  2001    437  1:12.52        2:32.50   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Emma Jokilammi  2002    432  1:15.33        2:33.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Ella Ekman  2003    428  1:13.85        2:33.55   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Aada Pohjala  2001    425  1:15.00        2:33.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Katariina Niemi  2002    420  1:13.37        2:34.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Anni Matikainen  2001    411  2:35.56        2:35.56   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Säde Lahtinen  2001    408  1:14.67        2:35.92   
  Keravan Uimarit                   
                     
20  Mariel Mylly  2001    404  1:16.20        2:36.45   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
21  Annina Toimela  2002    400  1:14.36        2:37.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Emma Kajanto  2002    399  1:13.25        2:37.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Katariina Kivi  2001    395  1:15.80        2:37.63   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
24  Kiia Kinnunen  2003    383  1:16.95        2:39.35   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Jutta Jauhiainen  2004    374  2:40.59        2:40.59   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Noona Rantanen  2002    372  1:18.71        2:40.85   
  Vanders                   
                     
27  Liia Louhikoski  2001    370  1:16.47        2:41.14   
  Vanders                   
                     
28  Eveliina Koivula  2003    370  1:20.98        2:41.15   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Emilia Sjölund  2002    365  1:18.25        2:41.92   
  Vanders                   
                     
30  Riia Hiltunen  2002    359  1:19.37        2:42.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
31  Ellen Strandberg  2002    357  1:19.72        2:43.07   
  Vanders                   
                     
32  Emma Latva  2001    354  1:16.91        2:43.53   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Oona Saarikko  2001    353  1:16.39        2:43.66   
  Salon Uimarit                   
                     
34  Dina Sadojevic Jelacik  2004    333  2:46.84        2:46.84   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Iina von Schrowe  2003    331  2:47.25        2:47.25   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Auri Keurulainen  2004    321  1:21.67        2:48.85   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Julie Nikkilä  2003    321  1:20.82        2:49.00   
  Vanders                   
                     
38  Nikita Ravalt  2002    292  1:24.74        2:54.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Johanna Luukkonen  2001    286  2:55.58        2:55.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
40  Aida Pasma  2003    281  2:56.60        2:56.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
41  Minea Wiren  2003    263  3:00.61        3:00.61   
  Nokian Pyry                   
                     
42  Vilma Rantala  2003    262  3:00.75        3:00.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
43  Tatiana Sukhareva  2005    235  1:28.42        3:07.48   
  Vanders                   
                     
44  Gabriella Linna  2004    225  1:31.28        3:10.16   
  Vanders                   
                     
45  Silja Villanen  2005    222  1:31.63        3:10.96   
  Salon Uimarit                   
                     
46  Sara Pakarinen  2001    215  1:33.30        3:13.03   
  Helsingin Uimarit                   
                     
47  Saana Tertsunen  2003    194          3:19.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
48  Maria Rintala  2003    183  1:38.98        3:23.70   
  Vanders                   
                     
49  Iida Savulahti  2004    174  1:29.67        3:26.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
50  Essi Ahvenainen  2005    170  1:40.32        3:28.85   
  Vanders                   
                     
51  Nanna Sinerkari  2004    162  3:31.89        3:31.89   
  Keravan Uimarit                   
                     
52  Heta Hakkarainen  2005    151  3:37.09        3:37.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
53  Tilda Tulima  2001    123  1:48.63        3:52.42   
  Keravan Uimarit                   
                     
Kaisli Korpisaari  2002              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Meri Karttunen  2002              DNF   
  Vanders                   
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Haltia  1999    660  1:04.12        2:12.86   
  Vanders                   
                     
Pinja Peippo  1999    606  1:05.93        2:16.73   
  Vanders                   
                     
Heidi Manninen  1999    568  1:07.61        2:19.72   
  ORCA Helsinki                   
                     
Sanni Kalliomäki  2000    563  1:08.32        2:20.14   
  Raision Urheilijat                   
                     
Juuli Miettinen  2000    555  1:08.28        2:20.79   
  Vanders                   
                     
Vilja Kaukinen  2000    553  1:08.37        2:20.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emmiina Rautiainen  2000    507  1:11.18        2:25.12   
  Uinti Tampere                   
                     
Heini Hammar  1999    503  1:09.38        2:25.45   
  Uinti Tampere                   
                     
Johanna Suova  1999    491  1:10.40        2:26.68   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Roosa Mäkinen  1999    472  1:10.89        2:28.54   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Joanna Kekkonen  2000    466  1:11.81        2:29.27   
  Lahden Kaleva                   
                     
12  Sini Tuominen  2000    461  1:10.36        2:29.73   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Noora Kanerva  2000    451  1:12.33        2:30.82   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Riia Ojalainen  1999    394  1:15.07        2:37.82   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Meri Ojala  2000    390  1:16.94        2:38.31   
  Helsingin Uimarit                   
                     
16  Janette Qureshi  1999    163  3:31.65        3:31.65   
  Vanders                   
                     
Rita Lakka  1999              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Venäläinen  1995    668  1:03.12        2:12.38   
  Vanders                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    579  1:07.74        2:18.84   
  Uinti Tampere                   
                     
Reetta Schroderus  1997    542  1:08.31        2:21.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tea Österlund  1998    460  1:09.68        2:29.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Hynynen  2001    489  1:05.04        2:13.29   
  Salon Uimarit                   
                     
Oskari Aalto  2002    470  1:05.07        2:15.11   
  Cetus Espoo                   
                     
Taneli Lantta  2001    443  1:06.98        2:17.74   
  Vanders                   
                     
Eetu Einto  2001    443  1:05.98        2:17.83   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Olli Malmberg  2001    437  1:06.55        2:18.44   
  Octopus Lohja                   
                     
Kasper Envalds  2001    433  1:07.47        2:18.88   
  Vanders                   
                     
Erik Nurmi  2001    407  1:08.38        2:21.68   
  Vanders                   
                     
Matias Hjelm  2002    406  1:09.69        2:21.82   
  Vanders                   
                     
Joona Mikkola  2001    382  1:08.40        2:24.72   
  Simmis Wanda                   
                     
10  Aaro Märsylä  2001    377  1:10.84        2:25.41   
  Vanders                   
                     
11  Tatu Hapuoja  2003    354  1:11.21        2:28.45   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Herkko Lajas  2001    334  1:15.66        2:31.33   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
13  Valtteri Vuori  2001    333  1:13.95        2:31.49   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Ivan Turbin  2001    328  1:12.66        2:32.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
15  Onni-Kalle Luomala  2002    298  1:16.55        2:37.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Henri Jokinen  2002    296  1:17.59        2:37.58   
  Keravan Uimarit                   
                     
17  Frans Bärlund  2001    295  1:17.05        2:37.71   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Niklas Hatakka  2003    285  1:17.97        2:39.63   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Veeti Vainionpää  2001    279  1:19.22        2:40.77   
  Simmis Wanda                   
                     
20  Victor Vardeka  2001    276  1:18.34        2:41.25   
  Helsingin Uimarit                   
                     
21  Ville Rissanen  2001    270  1:18.01        2:42.53   
  Vanders                   
                     
22  Max Åström  2002    258  1:21.97        2:44.95   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Luukas Vainio  2003    249  1:22.13        2:46.79   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Doria Sadojevic Jelacik  2002    228  1:23.43        2:51.87   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Timi Aaltonen  2001    215  1:21.10        2:55.15   
  Keravan Uimarit                   
                     
26  Pyry Talvitie  2002    202  1:28.98        2:58.80   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
27  Kirill Ivanov  2002    187  1:29.71        3:03.68   
  Helsingin Uimarit                   
                     
28  Taavi Backman  2004    182  1:29.00        3:05.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Severi Vilkko  2002    177  1:28.24        3:06.84   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
30  Samuel Syrjänen  2002    169  1:31.58        3:09.98   
  Vanders                   
                     
31  Alexey Kirov  2004    96  1:51.41        3:49.38   
  Keravan Uimarit                   
                     
32  Vinski Lång  2004    90  1:54.28        3:53.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
Aapo Kaasinen  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Elias Kukkonen  2002              DNF   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Jonatan Hallikainen  2001              DSQ   
  Lahden Kaleva                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Walentin Koskinen  2000    522  1:03.76        2:10.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Martti Tervanen  2000    503  1:04.67        2:12.05   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Georgy Babenov  2000    463  1:05.41        2:15.75   
  ORCA Helsinki                   
                     
Teemu Lehtonen  2000    460  1:05.40        2:16.07   
  Uinti Tampere                   
                     
Verneri Mattila  1999    443  1:06.38        2:17.76   
  ORCA Helsinki                   
                     
Lauri Koskela  1999    441  1:05.77        2:17.94   
  Uinti Tampere                   
                     
Otso Helstelä  2000    441  1:06.42        2:18.03   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jani Savander  1999    420  1:06.53        2:20.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Anton Heinonen  2000    419  1:09.23        2:20.34   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
10  Emil Piho  1999    409  1:08.14        2:21.54   
  Vanders                   
                     
11  Jon Byskov  2000    378  1:09.40